KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE719


POŻARY

1438


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

105


ALARMY FAŁSZYWE

2262


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2020-11-08 r.

ILOŚĆ ZDARZEŃ w stosunku do roku ubiegłego: + 226

Tragicznie zakończyła się podróż mężczyzny w miejscowości Modlibogowice, gmina Rychwał. Do zdarzenia doszło przed północą w dniu 11 września 2020 r.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Opel, który uderzył w przydrożne drzewo i objęty był całkowicie pożarem. Samochodem podróżowała jedna osoba, która prawdopodobnie w wyniku zderzenia z drzewem wypadła z pojazdu. Według relacji świadków poszkodowany był nieprzytomny i leżał na jezdni. Z uwagi na rozwijający się pożar samochodu, kierowca został przeniesiony przez osoby postronne w bezpieczną odległość, gdzie następnie udzielano mu pomocy.

Ze względu na brak funkcji życiowych strażacy przystąpili do resustycji krążeniowo – oddechowej, która była kontynuowana przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Równocześnie podano pianę ciężką na palący się samochód.

Niestety nie udało się uratować mężczyzny. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Rychwał i OSP Kuchary Kościelne.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia JRG Nr 2 w Koninie